През октомври – ноември 2020 година всички учители, директори и други педагогически специалисти в детски градини, училища, центрове за подкрепа на личностно развитие и регионалните центрове за подкрепа на процеса на приобщаващо образование ще подлежат на атестиране, а образователните институции вече подлежат на инспектиране от Националния инспекторат по образование. До края на годината трябва да завърши първата атестация.
Каква е разликата между атестиране и инспектиране? Как се подготвя институцията и как се подготвят педагогическите специалисти за оценяването?
Кое по какъв начин засяга педагогическите специалисти? Как да се подготвим за това?
Какви са изискванията за атестацията и как да се изработи портфолио по тях? Конкретно обсъждане и изработване на всичко по оказаните критерии – от факта кое от работата ви къде има място до това – какви са нужните доказателства по всяка точка. Как да направите електронно портфолио, с което да работите лесно и винаги да ви е под ръка?
Не забравяйте правилото за петте „П“: Правилната подготовка предотвратява пълния провал.
Подгответе се, за да покажете себе си в най-добрата светлина, да улесните работата си и да посрещнете със самочувствие предстоящото атестиране.
Всичко за атестирането може да се прочете в Наредба 15 от 2016 година, но ние, от екипа на „Креативност“, ще ви разясним необходимото и ще ви покажем на практика как да изработите подходящото портфолио.
За целта ви предлагаме специално подготвено обучение на тема:
„Атестация на педагогическите кадри. Портфолио. Подготовка в дигитален формат“ с продължителност 16 учебни часа, 1 кредит, одобрена от Министерството на образованието.
За повече информация се свържете с нас на посочените контакти.